zelena-cover

Градоначелник обишао радове на Зеленој пијаци

Данас је Зелену пијацу, посетио градоначелник Чачка, господин Милун Тодоровић са својим тимом обилазећи  радове на реконструкцији саобраћајница у оквиру градске пијаце, у присуству генералног директора ЈКП „Комуналац“ Петра Домановића, техничког директора Миодрага Луковића  и управника пијаце Богољуба Радисављевића.

Градоначелникова објава

Данас смо посетили градску пијацу, где су у току радови на асфалтирању саобраћајница унутар пијачног комплекса. Динамика радова је усклађена са радом пијаце, како би радови што мање утицали на несметано функционисање пијаце. Поред реконструкције коловоза, извршено је постављање нижих ивичњака, чиме су створени бољи услови за приступ особама са инвалидитетом, али и лакши транспорт робе закупцима пијачних места. У склопу ових радова је извршена и реконструкција јавне чесме у пијаци, као и реконструкција дела хидротехничких инсталација. Укупна површина асфалтираног дела је 2300 метара квадратних, а средства у износу од 6 милиона динара заједно су издвојили Град Чачак и ЈКП „Комуналац“. Приликом обиласка радова, уочена је потреба што хитније изградње тоалета за особе са инвалидитетом и то ће бити урађено у првом кварталу следеће године. Паралелно са овим радовима, завршен је јавни конкурс и изабрано идејно решење за иградњу нове пијаце на овој локацији, а у плану за наредну годину је израда комплетне пројектно – техничке документације, како би Чачани у наредном периоду добили савремену и модернију пијацу.

Tags: No tags

Comments are closed.